close
تبلیغات در اینترنت
تحلیلی کوتاه بر گزارش عملکرد شهرداری کتیج|یاداشت‌ها و دلنوشته‌های میثم

تحلیلی کوتاه بر گزارش عملکرد شهرداری کتیج|یاداشت‌ها و دلنوشته‌های میثم

تازه ترین انتشار یافته ها
پیغام مدیر
خوش آمدید| مطالب این یاداشت‌نگار عموماً نوشته ها و برداشت ها و تحلیل‌های نویسنده از موضوعات مختلف و یا نکات قابل تامل همراه با مطالب مهم و بااهمیت می‌باشند|امیداورم که مفید واقع گردند.
تحلیلی کوتاه بر گزارش عملکرد شهرداری کتیج

تحلیلی کوتاه بر گزارش عملکرد شهرداری کتیج

مدتی قبل یعنی در تاریخ 4فروردین 98 گزارشی از عملکرد شهرداری کتیج در کانال‌های‌ رسمی آن منتشر شده که متأسفانه تا این زمان فرصت مطالعه دقیق، بررسی و نگارش درباره آن بدست نیامد.

با مطالعه گزارش موردنظر اولین موضوعی که به آن پی می‌بریم عدم وجود هیچگونه فعالیت بنیادی-عمرانی و زیرساختی در شهر است، که این خود مسئله و موضوعی اساسی تر از برگزاری مسابقه می باشد.

در بند 5 از گزارش موضوعی به مسئله «اتلاف» سگ‌های ولگرد اشاره گردیده، اما این مشکل تاکنون هم از موضوعات مهم شهر می‌باشد، چندین سال قبل اقدامات جدی‌ای درباره سگ‌های ولگرد در سطح روستا صورت گرفت که نتایج درخور تأملی را دربر داشت و تا مدتها با مشکلی از این دست مواجهه نبودیم، از دیگر مشکلات این حیطه مربوط به گرازها و روباه و شغال‌هایی می‌باشد که چند مدتیست در منطقه جولان می‌دهند، گرازهای وحشی اندک مزاع موجود را نابود و شغال و روباه‌ها در سرتاسر شهر در حال گردش هستند، شاید تاکنون این حیوانات ضرر جانی و مالی خاصی را به کسی وارد نیاوده باشند اما مطمئنن مسئله به همین منوال نخواهد گذشت و علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد که در آن زمان دیگر به دنبال درمان مسئله بودن فایده‌ی چندانی برای برخی نخواهد داشت. لازم به ذکر است که پیرامون مسئله شغال و روباه‌ها راهکار اتلاف و نابودی آنان نبوده و نیست و این عمل خود عملی صحیح نمی‌باشد، چون نابودی این دست حیوانات به زیست‌بوم و حیات وحش منطقه صدماتی وارد خواهد آورد باید موضوع آنان از طریق مراجعه ذی‌ربط و مسئول پیگیری و برطرف گردد.

اما درباره سگ‌های ولگرد که مطمئنن مدت زیادی طول نخواهد کشید که بتوانیم دیگرروی آنان را ببینیم باید هرچه سریع‌تر فکر و اندیشه‌ای صورت گیرد تا شاهد واقعه ناگواری همچون واقعه قشم نباشیم، پس باید موضوع آنان از حالت شعارگونه خارج و عمل جدی‌ای صورت پذیرد.

به دنبال طرح عملکردها در بند 13 به «برگزاری جشن نوروز به مناسبت سال نو» اشاره شده است، که باید اندکی منطق به خرج داد و اندیشید در شهری که از نظر زیربنایی و مسائل بنیادی از خیابان ها تا کوچه و روشنایی عابرها و کوچه ها و تیرهای چراغ برق تا و مسائل زیرساختی و.... به طور کامل با مشکلات مواجه است و در پاسخ به درخواست برطرف کردن برخی از این مشکلات مسئله بودجه مطرح میگردد برگزاری جشنی اینچنینی و با هزینه‌های رسمی چه لزوم داشت آیا مصداق بهتر از جشن‌های 2500ساله رژیم پهلوی میتوان در این برهه و در مصادف با برگزاری این جشن از سوی مسئولین شهر معرفی نمود؟ آیا میتوان نامی بجز ریخت و پاش بیهوده بر آن گذاشت؟ ثمر و نتیجه آن چه بود؟ آیا مناسب تر نبود اگر فعالیتی اساسی و ماندگارتر جهت مرتفع نمودن مشکلی از مشکلات شهر صورت می‌پذیرفت؟ (به این موضوع در گزارشی جداگانه پرداخته خواهد شد، ان‌شاءالله تعالی)

دربند 11 به «انجام فاز اول زیباسازی بلوار امام خمینی(ره) " اشاره گردیده و در ادامه این بند آورده شده است«... و نصب ریسه‌ رنگی» که منظور از آن مشخص نیست، درصورتی که منظور زیباسازی نصب همان ریسه‌های رنگی باشد لزومی به تفکیک میان پروژه زیباسازی و نصب ریسه با حرف ربط «و» نبود و البته در بند 10 به صورت جداگانه به موضوع « نصب تیرهای چراغ برق بلوار امام خمینی(ره)» اشاره شده است، تاجایی که اطلاع داریم تیرهای چراغ برق جدید در آن بلوار اجرایی و عملیاتی نگردیده و تنها مورد از تغییرات نصب تیرهای چراغ و لامپ‌های روشنایی آن بلوار بوده که ممکن این منظور از مسئله ذکر شده در گزارش شهرداری هم همان تیرها باشند و در مورد بعد آنکه نصب ریسه‌ها و چراغ‌های روشنایی زیرمجموعه «فاز زیباسازی» واقع می‌گردند و درج آنها به عنوان سه عملکرد جداگانه صحیح نمی‌باشد.

علمکرد جالب و قابل تامل در این گزارش موضوع بند چهار این گزارش می‌باشد که عنوان داشته «برگزاری جلسات متعدد با مسئولین بهداشت و محیط بخش و شهرستان و نیروی انتظامی پیرامون سازماندهی فاضلاب‌های خانگی» عملکرد جالب و قابل تقدیریست اما درصورتی که نتایجی مناسب و درخور تأمل بدنبال می‌داشت.

مسئولین محترم شهرداری در کانال‌های رسمی خود به طور مکرر از برگزاری جلسات با مسئولین بهداشت و دعوت مردم به حفر چاه و دفع اصولی و قانونی و دقیق فاضلاب‌ها و پسماندها می‌نمایند ولی تاکنون نتیجه‌ای مشاهده نگردیده و اما با بررسی دقیق پی می‌بریم که برگزاری این جلسات چیزی جزء اتلاف وقت مسئولین و خرج‌های اضافی از مکان بودجه شهر نبوده و نیست درصوتی که حتی به مهمانان جلسه تنها یک چای داده باشند، منجر اتلاف بودجه می‌گردد
به دلیل نزدیکی نانوایی جناب شهردار با محل سکونت بنده هر روز شاهد دفع غیربهداشتی فاضلاب و ... نانوایی بوده و هستیم، اگر عوامل شهرداری در تحقق این مسئله به این میزان که مدعی هستند به طوری که از نکات بارز گزارش علمکرد پایان سال شهرداری مشخص است چرا تاکنون درباره نانوایی جناب شهردار اقدامی صورت نپذیرفته و نمی‌پذیرد؟ شاید این نانوایی از قوانین اجرایی شهرداری مستثناء هستند همانطور که در مبحث بلوارکشی مستثناء بوده و هستند؟

شهردار محترم باید خود الگوی مناسبی برای شهروندان بوده و خود اولین عمل کننده به قانون باشند نه آنکه مستثناء از قوانین شهری قرار گیرند، و بهتر است بجای برگزاری جلسات مختلف قدمی هم در نمایش عملی و واضح اصول شهرنشینی صورت دهند.

باید این مطلب را هم متذکر شدکه شرکت در نماز جمعه وظیفه شرعی و اسلامیست و برای مسئول و غیرمسئول تفاوتی ایجاد نمی‌شود.

مدیرمسئول پایگاه خبری خادمین‌نیوز
میثم بارانی

دوشنبه - ۱۹ فروردین ۱۳۹۸(۱۳۹۸/۰۱/۱۹)

الإثنين - ٢ شعبان ١٤٤٠ (۱۴۴۰/۰۸/۰۲)

Monday - 2019 08 April  (2019-04-08)بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی