close
تبلیغات در اینترنت
یاداشت‌ها و دلنوشته‌های میثم بارانی - 2

یاداشت‌ها و دلنوشته‌های میثم بارانی - 2

تازه ترین انتشار یافته ها
پیغام مدیر
خوش آمدید| مطالب این یاداشت‌نگار عموماً نوشته ها و برداشت ها و تحلیل‌های نویسنده از موضوعات مختلف و یا نکات قابل تامل همراه با مطالب مهم و بااهمیت می‌باشند|امیداورم که مفید واقع گردند.
سیاسی سازی و جبهه‌گیری در اعیاد اسلامی

سیاسی سازی و جبهه‌گیری در اعیاد اسلامی

هرساله در زمان اعیاد مبارکه اسلامی با اختلافات بسیاری روبرو می‌شویم که باعث سردرگمی پیروان اسلام میگردد.

اما اینکه این اختلافات منشأ در کجا و چه چیزی دارند دیدگاه‌های مختلفی عنوان و مطرح است.

عید فطر امسال هم خالی از چنین جنجالها و واکنش‌های نبود به طوری که در مواردی با ارائه حکم خروج از اسلام از طرف عوام و ساده‌اندیشان بی‌سواد مواجه گردید.

در این نوشتار به موضوع رمضان و عید امسال و مطالب و اختلافات مطرح شده در این بین پرداخته‌ام.

آیا می‌دانید از روزه گرفتن در چه روزهایی منع شده است؟

آیا می‌دانید از روزه گرفتن در چه روزهایی منع شده است؟

در شریعت اسلام روزهایی وجود دارند که از روزه‌داری در انها نهی صورت گرفته است و این نهی تحریمی بوده و تجاوز از آنها تجاوز از حدود اسلامی و شریعت پاک اسلام می‌باشد اما با این حال بسیار مشاهده می‌شود که افرادی نه تنها از این حدود تجاوز نموده بلکه این تحریمها را زیر سوال برده و علیه این موارد به مبارزه برخواسته‌اند و آنهم صرفاً به جهت جهالت و یا تعصب دینی به شخص یا مکتبی در این نوشتار مروری خواهیم داشت بر این موارد.
پاسخی علمی به شبهات حول قرآن صنعا، قرآن بیرمنگام و... در باب تحریف شدن قرآن کریم + ویدئو

پاسخی علمی به شبهات حول قرآن صنعا، قرآن بیرمنگام و... در باب تحریف شدن قرآن کریم + ویدئو

از آنجایی که ملحدین ناآگاه و بی‌سواد بدون آگاهی به هر مطلبی چنگ می‌زنند تا شاید اندک آبرویی برای خورد خریداری نمایند در حالی که از نابودی آبروی نداشته خود هراسی ندارند پس از اعلام خبرها از کشف قرانی در صنعا و موردی دیگر در کتابخانه دانشگاه بیرمنگام که به نام همان مکانها مشهور گردیدند دست به شبهه‌افکنی زدند اینک در این مطلب:
پاسخی علمی به مستندها و مقالات و خبرهای حول قرآن صنعا، قرآن بیرمنگام و... در باب تحریف شدن قرآن کریم را ارائه می‌نماییم.

از آنجا که ملحدین تابع بی چون و چرای ساینس (علم) هستند بر آن شدیم تا بار دیگر پاسخی قاطع و «کاملا علمی» را راجع به (تحریف قرآن کریم) یادآور شویم.
10 نکته از کتاب دو قرن سکوت اسلام ستیزان

10 نکته از کتاب دو قرن سکوت اسلام ستیزان

از جملۀ کتاب هایی که اسلام ستیزان به عنوان نقل مجالس در میان خود میگردانند و به آن افتخار میکنند، کتاب دو قرن سکوت از عبدالحسین زرینکوب می باشد. البته زرینکوب و کتابش برای ما در مقام حجیت نیست،
اما از آنجایی که اسلام ستیزان آن را قبول داشته و چه بسا برای شبهه پراکنی از آن استفاده میکنند.
در نتیجه تصمیم گرفتیم که 10 اعتراف مهم از این کتاب استخراج کنیم، و به راستی که 10

 اعتراف از کتابی که به عنوان برترین منبع اسلام‌ستیزان ایرانی شناخته میشود در حکم غنیمت است!


مسئله‌ موشکی غیرقابل گفتگو است + ویدئو

مسئله‌ موشکی غیرقابل گفتگو است + ویدئو

مشخص نیست براساس کدام منطق و یا قانون برخی این جرات را به خود داده‌اند که بخواهند در امور کشورهای دیگر دخالت نموده و خیر و شر را برای آنان مشخص نمایند و برخی فریب خوردگان هم باآنان همصدا شده‌اند و از موضع آن دفاع میکنند یکی از این موارد موضوع موشکی ایران است...

بزرگترین شایعه در مطبوعات ایران

بزرگترین شایعه در مطبوعات ایران

آیا می‌دانید یکی از بزرگترین و پرمخاطب ترین شایعات موجود در مطبوعات و جامعه ما چیست؟
حتما تاکنون درباره نامه معروف چارلی چاپلین به دخترش شنیده‌اید، نامه‌ای که هرچند وقت یکبار نقل محافل و انتشار گسترده می‌یابد اما درباره این نامه چه می‌دانید آیا پیرامون آن تحقیق کردیده‌اید؟ متن آن نامه چیست؟
مطلب را دنبال کنید
آهای انسان خودت را بشناس!

آهای انسان خودت را بشناس!

يَا أَيُّهَا الْإِنسَانُ مَا غَرَّكَ بِرَبِّكَ الْكَرِيمِ ﴿٦ الَّذِي خَلَقَكَ فَسَوَّاكَ فَعَدَلَكَ ﴿٧ فِي أَيِّ صُورَةٍ مَّا شَاءَ رَكَّبَكَ ﴿٨ ای انسان ! چه چیز تو را در برابر پروردگار بزرگوارت مغرور ساخته است و در حق او گولت زده است (که چنان بی‌باکانه نافرمانی می‌کنی و خود را به گناهان آلوده می‌سازی‌ ؟!) .‏پروردگاری که تو را آفریده است و سپس سر و سامانت داده است و بعد معتدل و متناسبت کرده است .‏


ای این مقاله مختصر به قلم حسن النباء نگاهی به دو دیدگاه اساسی پیرامون انسان شناسی و خودشناسی صورت پذیرفته و سخنیست با اهل دانش و منطق.

رابطه استعمار نوین با تحرکات نظامی آمریکا و علت تحرکات + کاریکاتور

رابطه استعمار نوین با تحرکات نظامی آمریکا و علت تحرکات + کاریکاتور

ایالات متحده با هدف استعمار و یغمای کشورهای عربی اقدام به تحرکاتی می زند و از طریق اقدام به جنگ های روانی بر اقداماتش پرده حقیقت می‌پوشاند اما با این حال خکام عرب هنوز در خواب بسر برده و از درک واقعیت عاجز هستند در این نوشتار خلاصتاً به موضوع استعمار نوین که از کشورهای عربی آغاز گردیده است مطالبی ارائه می نماید، مطالبی که بنده ارائه می کنم صرفاً تنلگری به اهل اندیشه می‌باشد و از بازنمودن کامل موضوع خودداری نموده ام و این سبک من است.

فقر تئوریک گروه‌های تندرو اسلامی؛ دیباچه‌ای بر پارادوکس اسلام و تروریسم

فقر تئوریک گروه‌های تندرو اسلامی؛ دیباچه‌ای بر پارادوکس اسلام و تروریسم

جامعه‌شناسان و روانشناسان معتقدند که خواسته یا ناخواسته هر عملکردی عکس‌العملی و هر کنشی واکنشی را در پی خواهد داشت.
وضعیت اسفبار کنونی جهان اسلام نیز از این قاعده مستنثنی نیست؛ زیرا اشغال مستقیم و غیر مستقیم سرزمینهای اسلامی توسط آمریکا و اسرائیل و… و جنایت‌آفرینی آنها در کشورهای اسلامی و کشتن و آواره کردن میلیونها مسلمان در سرزمین مادری‌اشان و تخریب منابع اقتصادی و زیرساختهای اقتصادی‌شان و سکوت و حتی گاهاً و یا تلویحاً حمایت دولتهای به اصطلاح اسلامی از این جنایت‌های وحشیانه؛ همگی در بروز قیام‌هایی مسلحانه توسط بعضی از گروهک‌های اسلامی، دخیل می‌باشند.
آیا خشونت سرچشمه دینی دارد؟ + تصاویر و اینفوگراف

آیا خشونت سرچشمه دینی دارد؟ + تصاویر و اینفوگراف

اسلام دین رحمت است. دین مودت و دوستی نه تحقیر و توهین و خشونت،اما متاسفانه بسیار دیده ایم و شاهد بوده ایم که به اسم اسلام دست به خشونت و تحقیر و توهین و…زده اند.و بخاطر همین کار نسنجیده و نادرست چهره اسلام را در جهان به گونه ای معرفی کرده اند که نشان دهنده وجود خشونت در آن است و باعث شده است که اسلام ناب محمدی فراموش شود ،اسلامی که خداوند پیامبرش را رحمه للعالمین معرفی کرده است.

در این گفتگو با ماموستا استاد عبدالعزیز سلیمی می خواهیم در مورد خشونت دینی صحبت کنیم. نوعی از خشونت که دامن گیر اسلام و مسلمانان شده است.

تروریسم چیست و تروریست کیست؟

تروریسم چیست و تروریست کیست؟

می‌باید که عقل خود را در هر آنچه می‌شنویم بکار گیریم بویژه اگر که موضوع مربوط به اسلام باشد..
پیش از هر چیز برای اینکه بدانیم که تروریسم چیست و تروریست کیست بایستی مؤلفه‌ها و معیارهایی داشته باشیم..
ما بطور خلاصه، ۵ معیار را به منظور ارزیابی این مسئله مطرح می‌نماییم تا بوسیلۀ آنها بفهمیم تروریست چه کسیست؟
فرامین اسلام برای زمان جنگ + عکس

فرامین اسلام برای زمان جنگ + عکس

اسلام از انجایی که آخرین دین و کامل ترین دین و دربردارنده فرامین تمامی جوانب زندگی می‌باشد و مقوله‌ای نیست که از قلم انداخته باشد و شرایط و شروط آن را مدنظر نگرفته باشد از همین رو بعنوان برترین و نهایی ترین دین تلقی و قلمداد میگردد.

از همین نقطه نظر میباشد که فرامین واضح و روشنی را پیرامون جنگ و چگونگی برخورد درهنگامه آن را به نیکوترین وجه ممکن بیان فرموده است.
اما متاسفانه هستند مدعیانی که از این فرامین چشم‌پوشی نموده و هستند کوته نظرانی که اقدامات برخی خودخواهان و از دین بیخبران را نشانه و مصداق اسلام می‌دانند
در ادامه به بیان خلاصه وار فرامینی از دستورات دین مبین اسلام پیرامون جنگ و در هنگامه آن را بیان می کنیم.

این فرامین به وضوح و روشنی نماینده دیدگاه و حکم اسلام دراین باره می باشند و بی توجهی از این امور در تضاد با فرامین اسلام واقع میگردد

میگویند مسلمانان تروریست هستند! و دین اسلام منشا جنگ! اما بزرگترین جنایتکاران تاریخ چه کسانی هستند؟ + عکس

میگویند مسلمانان تروریست هستند! و دین اسلام منشا جنگ! اما بزرگترین جنایتکاران تاریخ چه کسانی هستند؟ + عکس

خطرناک‌تر از بمب اتمی که نزدیک به سیصدهزار تَن را در ژاپن قربانی کرد ابداع واژه «کافر» بود که با استفاده از آن ، در حملات مسلمانان به سرزمین کفار ، میلیون‌ها تَن انسان بی‌گناه کشته شدند !

برخلاف تصور و القای دشمنان اسلام، بیشترین و دهشتناک ترین جنایات که در آن میلیون ها بیگناه کشته شده اند را ملحدین، یهودیان و مسیحیان در طول تاریخ و همچنین در دوران معاصر رقم زده اند. نه مسلمانان. آن هم نه بر سر کفر و ایمان و مذهب! بر سر ملیت و تعصب نژادی و منافع مادی و استعمار.


ارتباط اسلام با تروریست چیست ؟

ارتباط اسلام با تروریست چیست ؟

تروریست چیست؟ کیست؟ تروریست واقعی کیست؟ بیشترین جنایات تاریخ توسط چه کسانی صورت گرفته‌اند مسلمانان یا غیرمسلمانان، بزرگترین و جنایتکارانه ترین جنگها توسط چه کسانی صورت گرفته اند، این جملات زیبا را بخوانید
10 نفری که باعث بدنامی بی‌خدایی شدند!

10 نفری که باعث بدنامی بی‌خدایی شدند!

در این پست نگاهی می‌اندازیم به ده ملحدی که تاریخ جنایات آنان را از یاد نخواهد برد کسانی که براساس تفکر و اعتقاد واقعی دست به این اقدامات وحشیانه و جنایتکارانه زده و میلیون‌ها نفر انسان بیگناه را به خاک و خون کشیدند