close
تبلیغات در اینترنت
یاداشت‌ها و دلنوشته‌های میثم بارانی - 5

یاداشت‌ها و دلنوشته‌های میثم بارانی - 5

تازه ترین انتشار یافته ها
پیغام مدیر
خوش آمدید| مطالب این یاداشت‌نگار عموماً نوشته ها و برداشت ها و تحلیل‌های نویسنده از موضوعات مختلف و یا نکات قابل تامل همراه با مطالب مهم و بااهمیت می‌باشند|امیداورم که مفید واقع گردند.
بهشت شداد به متد غربی

بهشت شداد به متد غربی

بسیاری به دنبال بهشت شداد می‌گردند، بهشتی با وعده بشری آنهم از وعده های فریبکارترین نوع بشر، سیاست مداران غربی!

در چندسال اخیر بسیاری در دام وعده و ادعاهای غربیان افتاده و تصور می‌کنند که حقانیت آنان انکار ناپذیر است، ادعاهایی که بررسی صحت و سقم یا کذب و وهم آنها نه نیاز به بررسی تاریخ قرون گذشته و نه حتی تاریخ معاصر دارد، بلکه تنها نیاز آن دنبال کردن خبرها و اتفاقات یکی دو سال اخیر کفایت تام می‌کند.

نمونه بارز آن بدعهدی ها و دروغ های نظام استعمارگر و استثماگر آمریکاست (می توانید به مقاله دلقکی به نام ترامپ!! مراجعه کنید).

حوادث پسابرجام به خوبی چهره واقعی ایالات متحده را برای آنان که میخواهند واقعیت را ببینند روشن ساخت، به وضوح نمایان ساخت که نه امضای بالاترین مقام آن کشور ارزش و اعتباری دارد و نه سخنان پوچ و توخالی سیاست مداران آن از هر جبهه و جناح و مسلک سیاسی‌ای که باشند، فرقی میان جمهوری خواه و دموکرات آن وجود ندارد، هر دو از یک مرکز خط فرمان میگیرند و آن هم مدعیان و اوهامگرایان طرح خاورمیانه بزرگ است!

دلقکی به نام ترامپ!! (به مناسبت خیانت آمریکا به سوریه و بلندی‌های جولان) + اینفوگراف

دلقکی به نام ترامپ!! (به مناسبت خیانت آمریکا به سوریه و بلندی‌های جولان) + اینفوگراف

پس از روی کار آمدن غیرقابل باور ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، حقیقتی به جهان نمایان شد و آن هم اینکه یک احمق به تمام معنا بر اریکه قدرت یک کشور تکیه زده در الگوی سیاسی غربی که با عنوان دموکراسی از آن یاد میشود و آنهم انتخاباتی ناعادلانه همچون انتخابات آمریکا که عموماً ملت آن کشور دخالت خاصی در تعیین نتیجه آن ندارند چنین اتفاقاتی دور از ذهن نیست.

اما ایالات متحده که پس از افول قدرت بریتانیا خودنمایی کرد و با سیاست مداران خود در عرصه های مختلف نقشه سلطه جهانی را در سر پروراند، و از طریق فریب ملت‌ها و حاکمیت کشورهای مختلف وجهه‌ای طرفدار مآب از خود به نمایش گذاشت اما هرآن که، زمان آن فرا می‌رسید چهره واقعی خود را به جهانیان نمایان می‌نمود، اما افسوس که مردم این عصر به نوعی از آلزایمر دچار گردیده و خیانت‌ها و تجاوز و چپاول‌های این قدرت خیالی را زود هنگام از یاد برده و می‌برند و توسط رسانه‌های دست‌پروده و صنعت سینمای آن کشور طلسم گردیده‌اند، در حقیقت پیوسته ایالات متحده شکستها و خفت‌های خود را در چهره قهرمانی و ابرقهرمانیه همیشه پیروز به جهانیان عرضه نمود، به طور مثال در شکست در میدان ویتنام که از بزرگترین بی‌آبرویی‌هایی این کشور مدعی بود اما چهره این شکست خفت بار را با سری فیلم‌های رامبو و ... جبران نمودند و مردم جهان و حتی ملت ویتنام هم فریب این نقش‌های سینمایی را خورند؛ و یا در میادین مختلفی همچون جنگ عراق و افغانستان و یا در آمریکای لاتین، و حتی در مواردی که توان مقابله را نداشتند همچون دوره‌ای که در مقابل دولت ناسیونالیستی مصدق[1] در کشور عزیزمان (ملت ما هم خیانت‌های بزرگ این کشور در قابل کشور و مردممان را از یاد بردند و آمریکا را ناجی و بهشت موعود قلمداد کرده و می‌کنند) که شکست خفت‌بار خود را با انجام کودتا و جنایات در کشورهای مختلف توجیه نمودند و حکومت‌های مردمی مشروع آن کشورها را ساقط نمودند.

سرعت‌گیرهای کتیج خطرساز هستند

سرعت‌گیرهای کتیج خطرساز هستند

مسافر: سلام اینجا اسمش چیه؟


من: کتیج

مسافر: چرا شهرتون اینقد بهم ریخته هستش؟

من: نمیدونم چی بگم والله، ولی حتما خودتون بهتر از من میدونید!!

مسافر: انگار همه چیزیش  همینطوری الکی و بدون برنامه ریزی چیده و طرح‌هاش اجرا شده.

من: 😰😥


مسافر: مثلا همین سرعت‌گیرها، انگار واسه سرگرمی رنگ شدن، یکی دو مرتبه نزدیک بود ماشینمون داغونبشه.

متاسفانه در شهر ما انگار هیچ اقدام، طرح و برنامه‌ی خاصی را در پس خود ندارد، اکنون بار دیگر نورز استیعنی از نوروز قبل تا الان هیچ اقدام خاصی در جاده درون شهری این شهر صورت نگرفت، نوروز قبل بود که چندماشین مسافران که قصد گذر از این شهر را داشتند نزدیک بود داغون شوند و یا صدمات جبران ناپذیری به سرنشینانشان وارد آید در آن زمان تازه سرعت‌گیرهای کتیج ساخته شده بودند و بعد از گذشت یک سال هنوز اقدام خاصی صورت نگرفته، منظورم از اقدام خاص حداقل یک رنگ‌آمیزی درست و حسابی است که به کسی صدمه‌ای وارد نشود، و نارنندگان ناگهانی با موانع برخورد ننمایتد سرعت‌گیرهایی که به دلیل تعداد انبوه آن کسی تصور وجود تعداد زیاد آن را نمیکند و همرنگی آن با جاده امکان دید آنها را بخصوص در شب به شدت کاهش میدهد، شاید وجود آنها و مکانشان برای ما عادی شده باشد چون روزانه بارها  بارها با آنها مواجع و از مکانشان دقیقا آگاهیم و برای کنترل سرعت نیازی به مشاهده آنها نداریم چون میدانیم کجا بر پدال ترمز فشار آوریم.

بارها و بارها چه در نوروز قبل و چه اکنون شاهد بوده‌ام که بارها تا نزدیکی وقوع اتفاقات ناخوش‌آیندی پیش رفته‌ایم.

اما با تمامی این اوصاف یک اتفاق متفاوت از سال قبل در سرعت‌گیرها ایجاد شده است و آنهم رنگ آمیزی کودک مآبانه (اگر نخواهم اسمش را چیز دیگری بگذارم) تعداد انگشت‌شماری از این سرعت‌گیرهاست رنگ آمیزی‌ای که ممکن است خود سبب بروز حادثه گردد، که البته میتوان به آن عنوان سبک نوین رنگ‌آمیزی داد.

حداقل اگر کاری را انجام میدهید صیحیح و کامل و اصولی آن را پیشبرده و تکمیل نمایید، قبل از رخداداتفاق جبران ناپذیری برای کسی اقدامی صورت دهید.


 

نگارنده: میثم بارانی 

شنبه - 3 فروردین ۱۳۹۸ (۱۳۹۸/۰۱/۰3)
السبت - ١6 رجب ١٤٤٠ (۱۴۴۰/۰۷/۱6)
(Saturday- 2019 23 March (2019-03-23


رژیم دیکتاتور سکولار عربستان + ویدئو

رژیم دیکتاتور سکولار عربستان + ویدئو

از زمان برآمدن اسلام سرزمین حجاز مهد اسلام و برپایی تمدن اسلامی قلمداد میگردیده و برترین و بزرگوارترین بشریان را به جهان ارزانی داشته و این حقیقتی است انکار ناپذیز، پس از گذشت قرن‌ها تاکنون برخی به این سرزمین اعتماد و اعتقاد دارند، باید دانست که این سرزمین چیزی نیست که یک مسلمان انتظار آن را داشته باشد!!

روند سقوط و نابودی در این سرزمین پس از روی کار آمدن محمد بن سلمان سرعت بیشتری به خود گرفته است.


قتل و کشتار محکوم است {نگاهی به علل و موضع‌گیری‌های جنایت نیوزلند)

قتل و کشتار محکوم است {نگاهی به علل و موضع‌گیری‌های جنایت نیوزلند)

مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الْأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا... (سوره مبارکه مائده آیه 32)

ترجمه: هر کس، انسانی را بدون ارتکاب قتل یا فساد در روی زمین بکشد، چنان است که گویی همه انسانها را کشته؛ و هر کس، انسانی را از مرگ رهایی بخشد، چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده است.


قتل و کشتار از جانب هر دین و آیین و مسلکی باطل و محکوم است با هر نام و عنوانی که بخواهیم به آن بدهیم، کشتار بیگناهان با هیچ منطق و استدلالی پذیرفتنی نبوده و نیست.

اما حقیقت تبلیغات کنونی جامعه غربی به این سو سوق یافته و گام بر می‎دارد که مسلمانان پیوسته محکوم بوده و هستند
  حتی در حادثه اخیر مسجد نیوزلند، و در این باره افراد به دو دسته تقیسم می‌شوند.

عشق مقدس است نه بازیچه

عشق مقدس است نه بازیچه

عشق واژه‌ای مقدس و بسیار قابل احترام است نه به خاطر ذات کلمه بلکه بخاطر افرادی که در طول تاریخ به آن معتقد بوده‌ای و باور مافوق وجودی به این کلمه ارزشمند داشته‌اند. کلمه‌ای که که خارج از دایره دین و تفکر و اجتماع و فرهنگ واقع شده، در حالی که شامل هیچ کدام از این حوزه‌ها واقع نمی‌گردد اما مشمول همه آنها هم می‌شود و افراد از قشرهای مختلف به آن باور انکار ناپذیر داشته و چه کارها که برای آن نکرده‌اند، پس این کلمه مقدس است بخاطر احترام به معتقدان آن و تابعین و پیروان این کلمه که چه بسا در راه آن از همه چیز خود گذشته‌اند.
 

اما حکایت این کلمه در عصر حاضر ما و جامعه‌ای امروزی ما چیزی بجز ابزار فریب و نابودی و ویرانی نبوده و نیست، و این مسیر از زمان تسلط و سلطه فضای مجازی بر دنیای حقیقی نمایی جدیدتر و واقعی‌تر و جامع‌ و قابل لمس‌تری به خود گرفته است.

در عصر حاضر از نظر من ویرانگیری این لفظ با سلاح اتم هم برابری میکند.


کارت ملی هوشمند ایرونی

کارت ملی هوشمند ایرونی

این خبر خوشی‌است که کالاهای ایرانی مورد استفاده قرار گیرد تا آنکه هم زمینه اشتغال و هم پیشترفت و...  کشور مهیا گردد، اما آیا در این باره تمامی تدابیر مورد نیاز اندیشیده و مورد بررسی قرار گرفته اند.

پس از تحریم‌های آمریکای جنایت‌کار بود که دیگر کارت ملی‌ای تحویل هموطنان گرامی نگردید و بعد از گذشت مدتی مدید اینک خبر بهره‌گیری از نمونه ایرانی این کارتها منتشر می‌‎شود.
 
بنگرید به:
تولید کارت ملی هوشمند ایرانی در چه مرحله‌ای است؟

صدور کارت‌های ملی هوشمند "ایرانی" از ۱۵ اسفند

شاید اگر قبل از اجرای هر طرحی به ظرفیت‌های داخلی توجه شده و به جوانان و مهندسین و طراحان و... داخلی اعتماد شود یا هزینه‌، بودجه و امکانات مورد نیاز در اختیارشان قرار گیرد دیگر نیازی نباشد همیشه چشممان به دست یاری دیگران و تولیدان خارجیان باشد، دیگر نیازی نباشد ماه‌ها اجرای یک طرح سراسری به تعویق بیفنید، دیگر نیازی نباشد مدتها منت دوست و دشمن خارجی را بکشیم.
شاید بهتر باشد گاهی فقط به خودی‌ها میدان داده و اعتماد کنیم.

البته ما منتظر توزیع کارت‌های ایرانی هستیم تا ببینیم چطور خواهد بود و شد، البته بدون شک این مدت اندک برای انجام چنین پروژه مهمی (اگر از قبل تحقیق و بررسی‌ای درباره آن صورت نگرفته) نتیجه دلخواهی را در بر نخواهد داشت.
 

 نگارنده: میثم بارانی

پنج شنبه - ۹ اسفند ۱۳۹۷ (۱۳۹۷/۱۲/۰۹)
الخميس - ٢٢ جمادي الثانيه ١٤٤٠ (۱۴۴۰/۰۶/۲۲)

(Thursday - 2019 28 February (2019-02-28


قیاس مع‌الفارق اپیدمی جامعه ما

قیاس مع‌الفارق اپیدمی جامعه ما

از تاکسی گرفته تا بازار از مدرسه تا دانشگاه از کوچه تا بالاترین ارگان رسمی ما؛ همیشه و همه جا تنها ابزاری که برای دفاع و حمله دارند قیاس است و آن هم از نوع باطلش، اما چرا؟


این امر ممکنه دلایل زیادی داشته باشه که از جمله اونا میشه به عدم علم و آگاهی کافی از مطالب و مباحث مطروحه و یا مهمتر از همه عدم وجود دلیل و برهان منطقی در دامانشان اشاره کرد.
 نمونه ملموس این مطلب در جشن ها و همایشهای ماست، پیوسته مسئولین محترم در هر افتتاحیه یا مناسبتی آمار و ارقامی ارائه میکنند تا کارآمدی خودشان را نشان دهند و کارنامه‌ای از فعالیت‌های ارزشمند خود ارائه نمایند (جالب اینجاست که همیشه این آمار و ارقام میان مسئولین و حتی بخش های مختلف همان نهاد منتاقض و متفاوت هستند) اما نکته جالب توجه این است که این آمار از نظر زمانی هم تطابقی پیدا نمیکنند، به طور مثال در جشن انقلاب برخی مسئولین محترم ادارات فعالیت خودشان را با چهل سال قبل و حتی دوره قاجار می‌سنجند و این جرات را ندارند که سنجشی میان خود و مسئول قبلی انجام دهند و کارنامه‌ای ارائه نمایند.
 بعید نیست هم روزی خودشان را با دوران سومریان و آسوریان بسنجید که البته بدون شک کارنامه سومریان و... پربارتر خواهد بود.چندی قبل در هفته دولت رئیس محترم اداره راه تشریف فرما شده و گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه نمودند که از جمله این فعالیت‌ها میتوان به جابجا کردن یک تکه سنگ از این طرف جاده به طرف دیگر، درست نمودن تابلوی راهنمایی ای که در دوره ایشان اشتباه نصب شده بود، خط کشی زیگزاگی دو متر جاده و.... اشاره کرد، بدون شک با این کارنامه پربار میتوان چنین مسئولینی را به مقام وزارت رسانید.
البته این نمونه و مثالی بیش نبود!!!

از پروپاگاندا و تخریب بپرهیزیم.
 


نگارنده: میثم بارانی

 چهارشنبه- ۱ اسفند ۱۳۹۷ (۱۳۹۷/۱۲/۰۱)


الأربعاء- ١٤ جمادي الثانيه ١٤٤٠ (۱۴۴۰/۰۶/۱۴)

(Wednesday- February 20, 2019 (2019-02-20

قیاس مع‌الفارق باطل است...!

قیاس مع‌الفارق باطل است...!

هر روز در گوشه کنار مقایسه ها بسیاری را در موارد مختلفی می‌بینیم در بسیاری موارد از ساده ترین موضوعات تا دشوارترین آنها قیاس‌های را مشاهده می‌کنیم که به جرات می‌توان گفت: بسیاری از آنان از ریشه باطل هستند یا به اصطلاع قیاس مع‌الفارق تلقی می‌شوند، این نوع قیاس شکلی ناقص و باطل از قیاس استقرایی‌ست، که متأسفانه در جامعه ما رواج یافته است.

باید بدانیم که هر قیاسی چهار رکن اصلی دارد که باید رعایت گردند باید دانست که هرکدام از آن ارکان هم شرایط خاصی دارند، در صورت وجود نقص در هرکدام از این ارکان و شروط آن قیاس باطل غیرقابل استدلال است و بهتر است از بیان آن خوداری گردد، اما در جامعه ما همه از هر قشری، بی‌سواد تا تحصیل کرده، فرهنگی و استاد و... همه جهت اثبات خود دست به دامان آن می‌شوند بدون کسب هیچ گونه آگاهی‌ای به اصل مطلب.

 

نگارنده: میثم بارانی

جمعه - ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ (۱۳۹۷/۱۱/۱۹)

الجمعة - ٢ جمادي الثانيه ١٤٤٠ (۱۴۴۰/۰۶/۰۲)

Friday - 2019 08 February (2019-02-08)